Prodej rodinného domu 250 m², pozemek 6 590 m²

Na Tehovách, Mnichovice

V exkluzivním zastoupení vám nabízím jedinečný dům, v krásné a žádané lokalitě.

Dům byl postaven v roce 1941 jako alpská lovecká vila (částečně zapuštěná ve svahu), je v původním, ale výborném stavu (suchý, nepodmáčený, nepopraskaný – poctivě stavěný dům pro mnoho generací). Použitý je pouze přírodní materiál – dřevo, sekaná žula na míru, pálené cihly, s řadou ručně vyrobeného kování na míru. Okna jsou dřevěná, špaletová a mají kované mříže a dřevěné okenice.

Dům má 3 podlaží – suterén domu má vlastní vstup (není propojen s domem). V suterénu se nachází technické zázemí domu (kotel, bojler) a WC. V 1NP je vstupní chodba + WC, chodba se schodištěm, kuchyň a 2 prostorné pokoje, přičemž z jednoho se dostanete na prostorný balkon s výhledem na zahradu. Ve 2NP jsou 2 ložnice, koupelna se sprchovým koutem a WC, dále 3 menší pokoje.

V interiéru vyniknou dřevěné či kazetové stropy a dřevěné ostění. Podlahy jsou tvořeny parketami a dlažbou.

Dům procházel v čase běžnou údržbou či potřebnou rekonstrukcí. Před cca 15 lety byla měněna střecha, která je pokrytá beternitem na prknech, okapové žlaby, svody i parapety jsou z mědi a svedeny do betonových podzemních jímek. V posledních 3 letech pak byly provedeny nové rozvody vody, převážná většina rozvodů elektřiny (kotel, kuchyně, dílny, venkovní terasa, suterén atd.), nové či zrenovované jsou také podlahy či obklady.

Napojeno na obecní vodovod, ale je také možnost využít vlastní vodu z 28 m hluboké kopané studny ve skále. Odpady jsou svedeny do septiku – kanalizace je na hranici pozemku.

Elektřina 230/400V je dostatečně dimenzovaná s nejnižší sazbou. Plyn je na hranici pozemku.

Topení je řešeno radiátory a elektrokotlem (4x8 kW). Zároveň máte k dispozici několik krbů či kamen na dřevo (v každé větší místnosti).

Pod balkonem na jižní straně je terasa s kovaným zábradlím o velikosti 6x6m, částečně zastřešená balkonem. Zbytek terasy lze z větší části zakrýt elektrickou markýzou. Vedle je další terasa o velikosti 4x3m s venkovní vířivkou.

K domu dále náleží prostorná zděná dvougaráž, částečně podsklepena dvěma malými sklípky a vybavena montážní jámou pro údržbu vozidel. Po stranách garáže jsou dvě zděné komory. Za garáží se nachází dřevěná kůlna.

U domu je nově postavené kryté stání pro další dvě auta.

Tento dům ideálně snoubí prostorné, pohodlné bydlení (či rekreaci), úžasné místo (lesy, kopce, rybníky), prostornou zahradu a naprosté soukromí, a zároveň skvělou dostupnost do Prahy.

Obec Mnichovice leží přibližně 25 km od Prahy (cca 15 minut autem, cca 40 minut vlakem). Mnichovice mají cca 3 800 stálých obyvatel. Je zde k dispozici kompletní občanská vybavenost – mateřská a základní škola, obchody, restaurace, zdravotní středisko, lékárna, pošta, kostely, železniční zastávka, dětská hřiště, sportoviště, knihovna, lyžařský a sportovní areál, turistické a informační centrum.

Štítek PENB zatím nevyhotoven, udáváme tedy třídu G.

Kategorie Rodinné domy
Lokalita Na Tehovách, Mnichovice
Plocha užitná 250 m²
Plocha podlahová 300 m²
Plocha zastavěná 189 m²
Plocha pozemku 6590 m²
Plocha zahrady 6401 m²
Stav objektu Velmi dobrý
Budova Cihlová
Typ domu Patrový
Podlaží 3 včetně 1 podzemního
Poloha objektu Samostatný
Umístění objektu Polosamota
Zástavba Obytná
En. náročnost b. G (PENB nedodán)
Parkování ano
Míst k parkování 4
Garáž ano
Počet garáží 1
Výtah ne
Sklep ano (80m²)
Komunikace Asfaltová
Doprava Vlak, Dálnice, Silnice, Autobus
Voda Místní zdroj, Dálkový vodovod
Elektřina 230V, 400V
Plyn Plynovod
Odpad Septik
Topení Lokální tuhá paliva, Ústřední elektrické
14 900 000 Kč
konečná cena